APOLLO

Výkonný paragliding kat. EN/B

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Sky Paragliders

Kód produktu: APOLLO

Štítky:  Paragliding

  • 1 257 €

Obľúbený produkt

Porovnať produkt

Klzák APOLLO, to je sila, emócie, vynikajúci výkon vo svojej kategórii, vyvážené riadenie a nízka váha.

APOLLO je súčasťou najnovšej rady Sport line. Pri konštrukcii klzáku boli použité najnovšie technológie a ďalšie konštrukčné postupy, ktoré pomohli vytvoriť vo svojej kategórii špičkový klzák určený najmä pilotom hľadajúcich vysoký výkon.

Pre koho je klzák určený?

Klzák APOLLO je určený pilotom, ktorí lietajú často a ktorých pilotné zručnosti zodpovedajú v rámci certifikačnej kategórie EN B vysokému výkonu a dynamike krídla. Veríme, že ozajstný výkon je spojením správneho krídla s tým pravým pilotom. V rukách správneho pilota poslúži APOLLO k oceňovaným XC preletom.

Nemenej dôležitý je aj fakt, že APOLLO, hoci ide o klzák nabitý modernými technológiami, zostal krídlom s charakteristickým riadením SKY handling. Je navrhnutý tak, aby bol zachovaný veľmi dobrý pomer medzi výkonom a bezpečnosťou. Základným pocitom zo správania klzáku APOLLO je výkon, dôvera, emócie a túžba k ďalšiemu jedinečnému letu. A práve tieto vlastnosti a pocity privedú pilotov k tomu, aby výkon krídla maximálne využili. APOLLO je vhodný pre športové lietanie a pilotov zvládajúcich klzák vo vyššej EN B kategórii. Jeho vlastnosti povedú pilotov k pocitom sebavedomia a zážitkom, ktoré ich budú motivovať k ďalšiemu zlepšovaniu a túžbe vyťažiť z potenciálu klzáka maximum. A toto je zmes, ktorá tvorí APOLLO - naozaj športové krídlo s vysokým výkonom v kategórii EN B, určené predovšetkým pilotom na hornej hranici tejto kategórie.

Konštrukcia krídla APOLLO je prierezom všetkých doterajších skúseností, technológií a know-how, ktoré vývojový tím Sky za posledných 30 rokov získal. Každý konštrukčný prvok slúži svojmu účelu. Konštrukčné postupy sú vzájomne zladené, dopĺňajú sa a ich hlavným zmyslom je ponúknuť pôžitok z letu, a teda aj výkon samotného krídla. Nízka váha klzáku (4,6 kg pri veľkosti M) je len jedným z mnohých konštrukčných prvkov, ktoré ovplyvňujú riadenie a bezpečnosť. Ak si pozrieme vnútornú konštrukciu krídla, nájdeme opäť prepracovanú štruktúru.

Štíhlosť padáku je 5,45, má 55 komôr a šnúry sú vyviazané tak, aby čelný odpor bol minimálny. Znížila sa celkovú spotreba šnúr, keďže klzák je zredukovaný do troch radov. Navrhnutý je s relatívne vyššou štíhlosťou a používa technológie k rovnomernému rozloženiu váhy na závesných bodoch. Vo vnútornej štruktúre krídla nájdeme technológiu V Bridge system. Jedná sa o akési mosty medzi komponentami vo vnútornej štruktúre krídla, ktoré rovnomerne rozkladajú váhu. Praktický dôsledok tejto technológie je nižšia "ballooning" (vydutie horného poťahu) a celkovo čistejší horný poťah celého klzáku.

Priemery šnúr v hornej a strednej galérii sú znížené na 0,8 a 0,6 mm a 1,0 mm, dolná galéria má priemer 1,40 mm a 1,42 mm. Materiály a konkrétne priemery šnúr boli starostlivo vybrané, aby dopomohli k maximálnemu výkonu, zníženiu odporu a vysokej odolnosti.

LEO dizajn (Leading Edge Optimization), čiže optimalizácia vodiacej hrany, zaisťuje, že nábežná hrana je štruktúrovaná a formovaná do požadovaného tvaru, zároveň je však navrhnutá tak, aby klzáku nepridával na váhe. Unikátna kombinácia hypalonu, nylónových a mylarových výstuh udržuje nábežnú hranu v perfektnom napätí.

Pri konštrukcii APOLLO bola použitá technológia Triple 3D cut (trojitý 3D rez) - dva tvarujúce rezy na hornom poťahu a jeden na dolnom. Nábežná hrana je vďaka tomuto modelovaniu veľmi čistá. Výsledkom je vysoko výkonný profil s perfektným vnútorným napätím. Jednoducho štartuje, je odolný a pritom sa aj jednoducho balí.

Ku každému padákovému klzáku dostávate:

  • batoh Eyrie,
  • SKY SLIM BAG SL - Concertina vak,
  • Tričko AlfaPara,
  • handy kit - set pre rýchle opravy klzáku,
  • manuál na USB disku,
  • vlastné farby,
  • materiály od vývojového tímu
Technické parametre M
Plocha (m2) 24,50
Projekčná plocha (m2) 21,56
Rozpätie (m) 11,56
Štíhlosť 5,45
Projekčná štíhlosť 4,19
Projekčné rozpätie (m) 9,50
Počet komôr 55
Hmotnosť klzáku (kg) 4,60
Vzletová váha (kg) 74-94
Certifikácia EN/LTF B

Vrchlík

Panely: DOKDO-N20 DMF (WR), 36 g / m2, Dominico, Južná Kórea
Nábežná hrana: DOKDO-N20 DMF (WR), 36 g / m2, Dominico, Južná Kórea
Profily a diagonály: Skytex 40, 40 g / m2, Porcher Sport, Francúzsko

 

Šnúry

Horná galéria: EDELRID 7000-080, 7000-065 a 7000-060 (1 / 0,7 / 0,6 mm Kevlarové šnúry neopletené), EDELRID, Nemecko,
Stredná galéria: Vectraline 16330 Ultimate (1,0 mm Vectran šnúry neopletené), Cousin Trestec, Francúzsko; EDELRID 7000-080 (1 mm Kevlarové šnúry neopletené), EDELRID, Nemecko
Dolná galéria: PPSL 120, PPSL 160 a PPSL 200 (1,15 / 1,4 / 1,42 mm Dyneema® opletené šnúry), LIROS, Nemecko
Riadiace šnúry: DC 000-060 (0,6 mm neopletené šnúry), LIROS, Nemecko; 7850-080, 7850-100 (1 / 1,2 mm Dyneema® opletené šnúry), EDELRID, Nemecko
Hlavné riadiace šnúry: EDELRID 7850-200 (1,7 mm Dyneema® opletené šnúry), EDELRID, Nemecko

 

Voľné konce

Popruhy: 13 mm polyesterový popruh, Mouka Tišnov, ČR
Karabínky: 3,5 Normal Inox, Peguet, Francúzsko